Etno

Sveikiname konkurso "Leliumoj" diplomantus: ansamblio "Bitinėlis" 4-5 klasių vaikų grupę – Aistę Bagdonavičiūtę, Medą Grigutytę, Justiną Andriejūnaitę, Godą Gailiūnaitę, Saulę Suchockaitę, Gertę Šimkevičiūtę, Emiliją Virkovskytę, Dominyką Veniūtę, ir puikiai pasirodžiusias 1-3 klasių mergaites – Vitaliją Morkeliūnaitę, Teodorą Šaučiulytę, Ainę Bagdonavičiūtę, Aureliją Meškytę, Mėtą Matulevičiūtę, Barborą Pažemeckaitę, Rusnę Trimonytę, Gretą Sadauskaitę.

Praėjusį sekmadienį gegužės 27 dieną jau 26-ąjį kartą Vilniaus centre, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje, sušvito Vaikų ir jaunimo folkloro šventė „Saulytė 2018“, kurioje dalyvavo ir mūsų mokyklos folkloro ansamblis „Bitinėlis“. Šviečiant kaitriai pavasario saulutei susirinkę mažieji atlikėjai dainavo, grojo kanklėmis, sekė pasakas bei šoko. Renginio organizatoriai vaišino vaikus saldžiomis dovanėlėmis, o gausiai susirinkę artimieji negailėjo plojimų. Tai buvo tarsi generalinė repeticija prieš Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“,  kurioje „Bitinėlis“ dalyvaus šią vasarą!

Folkloro ansamblio „Bitinėlis“ vadovės
Asta Čepulienė ir Aušra Šiaučiulienė

Antradienio vakarą mokyklos renginių salėje skambėjo liaudiška muzika ir dainos – vyko tradiciniu tapęs renginys „Iš senolių lobyno“.
Šventę pradėjo ansamblis „Girjaukis“, o šokių ir ratelių mokė Jaunimo organizacijos „Romuva“ atstovai.
Renginyje pasirodė etnokultūrinių klasių mokiniai, mokyklos folkloro  ansamblis „Bitinėlis“.
Dėkojame etnokultūrinių klasių mokiniams ir jų tėveliams, ansamblio „Bitinėlis“ vadovėms A. Čepulienei ir A. Šiaučiulienei, šokio mokytojui R. Sinkevičiui, etnokultūros darbo grupės nariams.

Parengė  mokytoja Živilė Ežerskienė
Kviečiame!
Kviečiame į Etnokultūros muziejų
Balsių progimnazijoje, pirmo aukšto fojė, veikia Etnokultūros muziejus. Kadangi mokykla puoselėja senąsias protėvių tradicijas, todėl rūpinasi, kad mokiniai galėtų pamatyti, paliesti, susipažinti su archajiniais daiktais. Daiktus į muziejų iš įvairių Lietuvos kampelių suvežė patys mokytojai. Tai darbo įrankiai (verpimo ratelis, šaudyklės, linų šukos, laikrodis...), artimųjų rankomis sukurti audiniai, XX a. pradžios maldaknygės ir kita.
Visada užsukę mokyklon galite žvilgtelti į relikvijų kampelį. Tiesa, jis labai kuklus. Taigi būtų malonu, kad mokiniai, jų tėveliai, mokytojai pagal savo galimybes bėgant laikui turtintų muziejaus lentynas.
Kviečiame, laukiame ir džiaugiamės.