Miško mokyklos

Teigiama, kad gerai savijautai ypač tinka rytinė mankšta. Gamtamokslinių klasių mokiniai Pelėdžiukai (1C), Žiogeliai (2C), Boružiukai (2D), Giliukai (3B) ir Bitutės (4C) turėjo puikią progą tuo įsitikinti patys. Visą sausio mėnesį kiekvieną savo darbo dieną mokiniai pradėdavo ne tik nuo „labas rytas“, bet ir nuo žaismingos rytinės mankštos. Mankšta prieš pirmąją pamoką padėjo vaikams būti žvalesniems, aktyvesniems ir kūrybingai nusiteikusiems tolimesnėms dienos veikloms.

mokytojos metodininkės
Renata Jonušauskienė ir Silvija Kazakevičienė

Pradinių klasių miško mokyklėlės ir gamtos klasių mokiniai mokyklos vidiniame kiemelyje piešė rudens gėrybių taką. Kreidelėmis mokiniai papuošė kiemelio grindinį. Šaunuoliai. Jaunieji gamtininkai tikrai kūrybingi. Mokinių išdailintas kiemelis džiugina moksleivius, tėvelius ir mokytojus.

Gamtosaugos darbo grupė

Mokykloje jau ketvirti metai Ugdymo planas yra praturtinamas mokiniams patraukliomis formomis, organizuojant mokymąsi lauko erdvėse. Tai toks mokymasis, kuris didina motyvaciją ir skatina mokinius individualiai pažangai. Pagaliau mūsų brandinta idėja kartu su rėmėjų ir partnerių pagalba tapo realybe. Vilniaus Balsių progimnazijos mokytojų ir administracijos iniciatyva puoselėta svajonė -  „Pažintinis-botaninis takas“, tapo realybe. Įkurta dar viena edukacinė erdvė, kurioje mokiniai gamtos pažinimo ir biologijos pamokų metų informaciją ras botaninio tako stenduose ir čia pat turės galimybę teorines žinias pasitikrinti praktiškoje. Mokiniams bus sudaryta galimybė stebėti, tyrinėti ir pažinti gamtą, bei mokytis apibendrinti savo pastebėjimus.
Kurti paveikslus galima ne tik dažais ar pieštukais. Spalvų galima rasti ir gamtoje. Tuo įsitikino ir Miško mokyklos projekte dalyvaujantys 2E ir 2H klasių mokiniai. Prisirinkę įvairiausios gamtinės medžiagos jie sukūrė spalvingus paveikslus. Taip pat skaičiavo, kiek kokių gamtinių medžiagų panaudojo darbeliui sukurti.

Gegužės 19 dieną Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkas, Lietuvos ornitologų draugijos projektų koordinatorius  Gediminas Petkus kartu su Balsių progimnazijos 1C  ir 2B  klasių mokiniais ir mokytojomis  Silvija bei Renata keliavo prie Žaliųjų ežerų pažinti   Pavilnių regioninio parko paukščius. Žygio metu nukeliavome 5 km., susipažinome su daugiau nei 20 paukščių rūšių ir paminėjome Tarptautinę biologinės įvairovės dieną. Šiam žygiui Telskopai.lt parūpino vaikams žiūronus, kad mokiniai iš arčiau susipažintų su sparnuočiais. Žygio metu Balsiuose stebėjome dangų skrodžiančius juodosius čiurlius ir langines kregždes. Ant stogų aktyviai giedojo dūminės raudonuodegės, o krūmynuose čirškėjo karklažvirbliai. Pušyse stebėjome giedantį margasparnės musinukės patinėlį. Pievose sutikome „sliekinėjančius“ strazdus ir varnėnus. Šiems paukščiams šios dienos itin aktyvios. Jaunikliai lizduose jau laukia gėrybių. Krūmynuose giedojo kiauliukės ir geltonosios startos. Pasiekus mišką klausėmės melodingų juodųjų strazdų ir liepsnelių giesmių. Kiek tolėliau sutikome pečialindas, zyles ir kikilius. Prie pat ežero stebėjome bukutį, didijį margąjį genį, baltąją kielę. Virš miško suko ratus paprastasis suopis. Ežero pakrantėje stebėjome ausuotąjį kragą lizde (lizdas sukrautas šalia medinio tako). Ežere plaukiojo didžiųjų ančių pora.

Į mokyklą grįžome kupini įspūdžių ir geros nuotaikos lydimi, apdainavę matytus paukštelius.