Mokyklos naujienos

Balsių progimnazijos pradinukai – tebesitęsiančių Europos kultūros paveldo metų veiklų sūkuryje

Balsių progimnazijos pradinių klasių mokinių indėlis į eTwinning projektą „Masks of Culture“, kurį vykdant tarptautiniu mastu buvo pristatytos mūsuose populiarios Užgavėnių tradicijos, neliko nepastebėtas – 2018 metais mokyklos iš Kipro inicijuotame ir laimėtame Erasmus+ „Brangindami praeitį, kurkime ateitį“ projekte kartu su Rumunijos, Ispanijos, Lenkijos, Italijos ir Kipro mokyklų moksleiviais dalyvauja dvi mūsų progimnazijos pradinukų klasės (3C ir 4E), o joms aktyviai talkina visa mokykla, tėvai ir bendruomenė.
 
Vykdomu projektu siekiama suformuoti suvokimą apie savo šalies ir kitų šalių kultūros paveldą kaip apie visuotinę vertybę, skatinti daugiakultūriškumą bei socialinę sanglaudą.
 
Kiekvienam mėnesiui suplanuotose projekto veiklose mokiniai dirba nuoširdžiai ir intensyviai, tad nuveikta išties daug – sukurtas projekto šūkis, dalyvauta kuriant ir renkant projekto logotipą, sukurtas ir pagamintas projekto talismanas Pelėdos, tapęs bene mieliausiu iš visų sukurtų talismanų. Nuo šių metų vasario iki projekto pabaigos kitų metų birželį visų projekto šalių talismanai „keliauja“ po projekte dalyvaujančias šalis ir „semiasi“ žinių apie jų istoriją, kultūrą, paveldą, savo patirtį „užrašinėdami“ ir nuotraukas „talpindami“ kelionių knygose, kurias parsiveš grįždami į gimtas šalis.
 
Projekto veiklas lygiagrečiai vykdo visos dalyvaujančios mokyklos, o rezultatus viešina TwinSpace erdvėje.
 
Bendraujame ne vien TwinSpace erdvėje – esame surengę jau dvi vaizdo konferencijas. Jų metu vaikams pamačius vieni kitus iš arčiau, suintensyvėjo dalyvių registravimasis eTewinning portale bendroms projekto veikloms su bendraamžiais vykdyti ar tiesiog draugiškai pasišnekučiuoti. Pirmoje vaizdo konferencijoje susipažinta su Rumunijos partneriais, pristatyti šeimos ar giminės relikvijomis tapę senoviniai daiktai. Antroji konferencija su Ispanijos bendraamžiais įvyko po žiemos atostogų. Abiejų šalių vaikai partnerio šalies kalba bandė skaityti vieni kitiems išsiųstus kalėdinius ir naujametinius sveikinimus, džiaugdamiesi kiekvienu nepažįstama kalba perskaitytu žodžiu arba išgirsdami kad ir netobulai, bet nuoširdžiai kitos šalies vaiko perskaitytą savo gimtosios kalbos žodį.
 
2019 metų projekto veiklos prasidėjo pokalbiu su tautos kultūrą ir tradicijas išmanančiu žymiu žmogumi, o kitą mėnesį jau buvo telkiamasi į etnomuziką, pažindinamasi su liaudies instrumentais ir jų skambesiu. Muzikos mokytojų padedami, vaikai rinkosi liaudies dainą, ją atliko ir pritaikė aranžuotę.
 
Didžiausiu projekto įvykiu tapo šių metų balandį surengtas pirmasis tiesioginis vaikų susitikimas Rumunijoje, kuriame Lietuvai atstovavo apklausoje geriausiai pasirodę 3 antros ir 3 trečios klasės mokiniai. Breilos miesto mokykloje praleistas laikas dalyvaujant šokių, muzikos, keramikos, anglų kalbos ir fizikos pamokose, klausantis šalių mokyklų pristatymų, besidomint Rumunijos kultūra įvairiuose renginiuose bei ragaujant susivežtų saldumynų pralėkė akimirksniu, sukeldamas vien teigiamas emocijas ir norą susitikti vėl. Antrasis susitikimas numatytas Lietuvoje šių metų spalį, tad jo laukiame su dideliu nekantrumu ir jauduliu. 
 
 
Projekto „Brangindami praeitį, kurkime ateitį“ komandaAtnaujinta: 2019-09-25
Grįžti į ankstesnį