Mokyklos naujienos

Neįgaliųjų sporto pristatymas

Sausio 10 d. Vilniaus Balsių progimnazijoje vyko neįgaliųjų sporto pristatymas pagal Erasmus+ projektą "Mūsų skirtumai - tai mūsų turtas". 
 
Renginio kuratorė Edita Dailidienė, įkvėpta projekto partnerių Prancūzijoje, suruošė mokiniams staigmeną ir pasikvietė į svečius užimtumo centro "Eik" specialistus, kurie pristatė parolimpines sporto šakas. Mokiniai galėjo išmėginti rutulių sportą "Bočia", važiavimą dviračiais, neįgaliojo vežimėliu.
 
Prieš tai progimnazijoje vykdyta apklausa, kuri atskleidė bendrą negatyvią mąstymo tendenciją. Nemaža dalis respondentų turi išankstinį nusistatymą žmonių su negalia atžvilgiu. Vyrauja nuomonė, kad tai gana nesavarankiški asmenys ir neretai yra sunku įsivaizduoti, kaip tokioje situacijoje galimas pilnavertis gyvenimas daugeliui įprastu ritmu.
 
Renginyje dalyvavo 5-6 klasių moksleiviai, viso apie 160 vaikų, kurie turėjo progą pajusti ką reiškia gyventi su negalia ir kiek, nepaisant visko, dar daug yra galimybių smagiai leisti laiką ir tiesiog būti pilnaverčiu bei naudingu visuomenės nariu.
 
 
Parengė
Psichologas Edvardas ŠidlauskasAtnaujinta: 2020-01-16
Grįžti į ankstesnį