Mokyklos naujienos

Erasmus+ projekto dalyvių išvyka į Rumuniją

Erasmus+ projekto ,,Mūsų skirtumai – tai mūsų turtas“ 6 klasių mokinių grupė kartu su istorijos mokytoja Vilma Martinkėniene ir prancūzų kalbos mokytoja Edita Dailidiene vyko į Rumunijos sostinę Bukareštą susitikti su kitais projekto dalyviais  Nikolajaus Titulesko gimnazijoje.
 
Mokiniai apsigyveno susirašinėjimo draugų šeimose ir kartu su jais kasdien vykdavo į mokyklą.  Gaila,  bet dėl esamos koronaviruso situacijos į Rumuniją negalėjo atvykti partneriai iš Graikijos ir Italijos. 
 
Prasidėjus mokymosi savaitei visi  susirinko Nikolajaus Titulesku gimnazijoje. Mokiniai kartu su prancūzais ir rumunais  dalyvavo pamokose, taip pat atliko įvairias veiklas, susijusias su projekto poteme "Migrantai". Jie pristatė apklausos rezultatus, debatavo ir teikė pasiūlymus, kaip pagerinti migrantų integraciją. Apklausų rezultatai išryškino, kad žmonės dažniausiai palieka savo šalį dėl ekonominių priežasčių. Kaip išeitį vaikai pasiūlė ieškoti galimybių, kaip suvienodinti atlyginimus Europos Sąjungos šalyse. 
 
Per šią savaitę vaikai ne tik mokėsi ir sprendė rimtas problemas, bet ir  turėjo galimybių linksmai leisti laiką ir daug bendrauti su kitais projekto dalyviais. Aplankė  antrą didžiausią pasaulyje administracinį pastatą  - Rumunijos parlamentą, pastatytą diktatoriaus Čaušesku valdymo laikais, buvo nuvykę į labai gražų Brasovo miestą. Rumunų šeimos labai šiltai juos priėmė: rūpinosi vaikų laisvalaikiu, supažindino su šalies tradicijomis, vedėsi į muziejus, gamino tradicinius valgius ir daug bendravo. Mokiniai bendravo anglų kalba, tobulino prancūzų kalbos žinias visų projekto veiklų metu. Jie įgavo daug kalbinės, pažintinės, socialinės ir praktinės patirties  
 
Vizitas Rumunijoje paliko labai šiltus įspūdžius. Savo ruožtu lauksime  atvykstant rumunų pas mus 2021 m. gegužės mėnesį.
 
 
Parengė
Prancūzų kalbos mokytoja Edita Dailidienė
Istorijios mokytoja Vilma Martinkėnienė
 Atnaujinta: 2020-03-11
Grįžti į ankstesnį