Mokyklos naujienos

Visos dienos verslumo stovykla "Challenge the Challenge"

Verslumo modulį lankantys mokiniai lapkričio 5 d. dalyvavo verslumo skatinimo renginyje "Challenge the Challenge", 5-8 kl.  Renginys vyko nuotoliniu būdu, tačiau tai nesutrugdė mūsų mokyklos mokiniams aktyviai dalyvauti ir netgi pasiekti puikių rezultatų.
 
Renginį organizavo "Junior Achievement Lietuva" - ne pelno siekianti organizacija, jaunimo verslo ir ekonominio švietimo programų lyderė Lietuvoje. Mokiniai turėjo pasirinkti vieną iš trijų iššūkių-problemų:
- Kaip nuotolines pamokas padaryti įdomias XXI a. moksleiviui?!
- Kaip žmones paskatinti tvarkytis su atliekomis ir prisidėti prie jų mažinimo?
- Kaip žmones paskatinti daugiau judėti ir sportuoti?
 
Net 17 mokinių iš mūsų mokyklos pasiskirstę į komandas generavo idėjas, paruošė prototipus, ruošė eskizus, sukūrė reklamas šioms problemoms spręsti. 
 
Šioje verslumo stovykloje dalyvavo iš visos Lietuvos 54 komandos (apie 300 mokinių). Didelį komandų aktyvumą lėmė ir prizinės vietos. Komandos varžėsi dėl šių apdovanojimų:
• I vieta – 250 EUR verslo pradžiai
• II vieta – 150 EUR verslo pradžiai
• III vieta – 100 EUR verslo pradžiai
 
Norime ypatingai pasidžiaugti, jog komanda "Hard Work Big Dream" užėmė II vietą. Komandos nariai yra mūsų mokyklos mokiniai: 
Vėjas Deresevičius 6e
Emilis Liubinas 6e
Girius Stalilionis 5a
Nikita Kislovskij 5e
 
Mokiniai pasirinko iššūkį kaip padaryti nuotolines pamokas įdomesnes. Jų komanda  pristatė programėlę, kuri padėtų, naudojant VR akinius, dalyvauti pamokose nuotoliniu būdu. Idėja labai inovatyvi ir pelnė komisijos palankų vertinimą. Komandos nariai džiaugiasi savo pasiekimu ir planuoja toliau plėtoti savo verslo idėją. 
 
Kitos komandos taip pat stebino savo įdomiais ir novatoriškais sprendimais: siūlė daugkartinio naudojimo pakuotes, rūšiavimo programėles su taškų kaupimo sistema, mokytoją robotą, kompiuterinį žaidimą, skirtą mokymuisi, sporto programėlę su kreditų kaupimo sistema, transformuojamą riedlentę ir net kroviklį, kuris krauna telefoną tik tuomet, kai savininkas juda. Stovyklos programa buvo labai įtempta, tad mokiniai intensyviai dirbo, nenuleido rankų net tuomet, kai buvo labai sunku, praėjo visus renginio etapus iki galo ir, svarbiausia, įgijo neįkainojamos verslo idėjos vystymo patirties.
 
Džiaugiamės, kad mūsų mokykloje mokosi tokie išradingi, nebijantys iššūkių ir siekiantys puikių rezultatų mokiniai. Linkime jiems sėkmingai tęsti pradėtus darbus!
 
 
Parengė
Verslumo modulio mokytojos Edita Dailidienė ir Justė Ledienė
 Atnaujinta: 2020-11-13
Grįžti į ankstesnį