Gegužės 18–22 dienomis dešimt 7–8 klasių mokinių iš Vilniaus Balsių progimnazijos kartu su trimis mokytojais dalyvavo „Erasmus+“ mobilumo projekte „Teisingos kryptys – vertingi atradimai“ partnerinėje „Damiao de Goes“ vidurinėje mokykloje Alenquer mieste, Portugalijoje.
Projekto metu mokiniai analizavo dirbtinio intelekto ir informacinių technologijų taikymo galimybes ugdymo procese, diskutavo apie atsakingą technologijų naudojimą bei subalansuotą laisvalaikį skaitmeniniame amžiuje. Vilniaus Balsių progimnazijos mokiniai pristatė apklausos apie dirbtinio intelekto įrankių naudojimą rezultatus, taip pat supažindino partnerius su lietuvių kalba ir Lietuvos kultūra.
Kartu su portugalų mokiniais dalyviai dalyvavo bendrose ugdomosiose veiklose, aptarė dirbtinio intelekto privalumus ir trūkumus, lankėsi Lisabonoje ir susipažino su „startuolių“ veikla bei miesto kultūriniu paveldu.
Ši tarptautinė patirtis mokiniams suteikė galimybę ne tik pagilinti žinias apie technologijas, bet ir ugdyti bendradarbiavimo, kultūrinio pažinimo bei kritinio mąstymo įgūdžius.
Istorijos mokytoja Giedrė Kaunaitė Kavaliauskienė









