Respublikinės konferencijos atgarsiai

• Paskelbta: 2023-11-03

Spalio 30 d. Vilniaus Balsių progimnazijoje vyko mokyklos metodinės tarybos suorganizuota respublikinė konferencija „Efektyvūs pamokos metodai“. Konferencijos tikslas – skatinti mokyklų mokytojų bendravimą ir bendradarbiavimą, sudaryti galimybę mokytojams pasidalinti gerąja darbo patirtimi.

Įžanginį sveikinimo žodį konferencijos dalyviams tarė Vilniaus Balsių progimnazijos direktorė Virginija Girvildienė, o muzikinį kūrinį skyrė šios mokyklos 8g klasės mokinys Vilius Gečas.

Konferencijoje buvo skaityta keturiolika pranešimų:

• Edukologė, VŠĮ ABOS centras vadovė Eglė Kairelytė-Sauliūnienė. „Autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų ugdymas“.
  • Psichologas, doc. dr. Arvydas Liepuonis. ,,Emocinė sveikata: naujas požiūris į stresą ir jo įveikos galimybes“.
  • Vilniaus Balsių progimnazija. Giedrė Kaunaitė Kavaliauskienė (istorija). „Efektyvaus mokymo(si) metodai taikomi istorijos pamokoje“.
  • Vilniaus Maironio progimnazija. Jurgita Turlienė (muzika). „QR kodų panaudojimas.
  • Vilniaus Balsių progimnazija. Edvard Bergner (anglų kalba). „Ateities įrankiai pedagogams: efektyvūs mokymo metodai, pasitelkus dirbtinį intelektą“.
  • Eitminiškių gimnazija. Ažulaukės pradinio ugdymo skyrius. Raimonda Liogytė (pradinis ugdymas). „Mano patirties skiautinys“.
  • Vilniaus Balsių progimnazija. Jolita Žvironienė (pradinis ugdymas). „Iššūkiai ir galimybės mokant matematikos pradinių klasių mokinius, turinčius intelekto sutrikimą“.
  • Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazija. Daiva Mačiūnienė (pradinis ugdymas). „STEAM projektai, kurie skatina mokinių aktyvų mokymąsi“.
  • VIMS - International Meridian School, Vilniaus Jeruzalės progimnazija. Gintaras Inta (etika, filosofija, gyvenimo įgūdžiai). Kompetencijų ugdymas pradiniame ugdyme: „Vilnius yra mokykla“ pamokos „Augalų tyrimas Vingio parke: pasigamink sėklų bombą“ pristatymas.
  • Vilniaus Šilo mokykla. Veronika Jelenskienė (komunikacinė, orientacinė, pažintinė veikla). „Sukurtos metodinės priemonės ugdant ASS mokinius“.
  • Vilniaus Balsių progimnazija. Gintarė Čepukonytė Cechanavičienė (gyvenimo įgūdžiai). „Pamoka, kurioje karaliauja šypsenos“.
  • Vilniaus „Spindulio“ progimnazija. Lilija Simonaitienė (matematika). „Matematika kitų mokslų glėbyje“.
  • Vilniaus Jeruzalės progimnazija. Ramunė Dzidzevičienė (biologija). „Ne kiekviena pamoka yra stovykla, bet kiekviena stovykla yra pamoka: kompetencijų ugdymas per patyrimines veiklas“.
  • Vilniaus Balsių progimnazija. Jolita Lukošaitienė (biologija) ir Vida Laucienė (pradinis ugdymas). „Pažinkime medžius“.

Konferencija suteikė galimybę pedagogams pasidalinti savo teorinėmis žiniomis ir praktine patirtimi.

Dalyviai aktyviai diskutavo, išsakė savo pamąstymus, dėkojo lektoriams už pranešimų įvairovę, jų įtraukumą.