Ekranų naudojimo trukmė ir akių poilsis

• Paskelbta: 2022-09-16

Sparčiai tobulėjant informacinėms technologijoms, vis daugiau žmonių didžiąją laiko dalį praleidžia prie kompiuterio ekranų, dėl to akių problemos tampa vis aktualesnės. Kompiuteris - tai ne tik būtina ir neatsiejama darbo priemonė, bet ir yra tapusi kasdienine žmogaus gyvenimo dalimi. Neabejotina, kad akys – tai vienas svarbiausių jutimų organų, teikiančių daug reikalingos informacijos, padedančios palaikyti ryšį su mus supančia aplinka. Atėjus rudeniui – kai po atostogų sugrįžtame į mokslus ir į darbus, – tinkama akių priežiūra tampa dar svarbesnė.

Neigiamą įtaką mūsų akims daro ilgas naršymas telefone ar darbas kompiuteriu, todėl būtina daryti pertraukas bei atlikti akių pratimus. Labai paprastas būdas pramankštinti akis pasitelkti į pagalbą 20-20-20 taisyklę: kas 20 minučių, daroma trumpa 20-ies sekundžių pertrauka, per kurią reikia žiūrėti į objektą bent 20 pėdų atstumu (6 metrai). Jei nėra galimybės to padaryti, labai vertinga kelioms sekundėms užsimerkti ir pamasažuoti akies obuolius, pasukioti akis į skirtingas puses, pamirksėti.