Išvyka į Sirvėtos saugomą regioninį parką

• Paskelbta: 2023-05-16

Anksti ryte, ketvirtadienį, 10 mokytojų ir 20 mokinių išvyko į Sirvėtos regioninio parko gamtos mokyklą.

Šventos kaime įsikūręs Sirvėtos regioninio parko lankytojų centras, kur lankytojai gali daugiau sužinoti apie saugomą teritoriją, rasti informacijos apie gamtos ir kultūros paveldo vertybes, apžiūrėti vidaus ekspoziciją, kurios tema – „Mitologija“. 2014 metų pabaigoje įrengtas pažintinis mitologinis takas, kurio pradžia ir yra šalia Sirvėtos regioninio parko lankytojų centro. Taigi šis takas yra tarsi vidaus ekspozicijos tęsinys lauke. Šia atkarpa keliaujantis žmogus pamato 17 skulptūrų, kuriose įkūnytos senosios lietuvių dievybės ir mitologinės būtybės.

Aplankę lankytojų centrą, išklausėme pasakojimą apie regioninio parko įdomybes – kokie sugomi augalai, paukščiai apsigyvenę regioniniame parke. Apžiūrėję mitologines skulptūras žaidėme Geo lokacijų žaidimą. Po žaidimo komandos buvo apdovanotos. Skaniai papietavę, pailsėję keliavome ieškoti lobių. Komanda, laimėjusi žaidimą, gavo dovanų šakotį, mokytojai knygas, visi orientacinius pakabukus. Kelionė neprailgo – gražus oras, smagūs edukaciniai žaidimai, pažintinė ekskursija – suteikė galimybę suprasti, kokia turtinga ir graži mūsų gimtinė.

Dėkojame Sirvėtos regionio parko darbuotojams už tokią puikiai organizuotą edukacinę ekskursiją!